Ponadczasowe, domowe spa – wanny

W czasach, kiedy nasze życie toczy się w zawrotnym tempie i staje się coraz bardziej stresujące dużo osób decyduje się na stworzenie w mieszkaniu azylu, który pozwoli na odprężenie. Jednym z lepszych sposobów na uzyskanie takiej przestrzeni jest stworzenie w łazience relaksującego, domowego spa. Doskonałą metodą pozwalającą na wykreowanie odprężającego wnętrza jest zamontowanie w łazience wanny.

Ponadczasowe wolnostojące wanny

Wanna wolnostojąca jest jednym z tych elementów wyposażenia łazienki, które zawsze pozostaną modne. Stylowa wanna wolnostojąca doskonale wpisuje się w każdą aranżację. Wstawienie do łazienki wanny wolnostojącej powoduje, że pomieszczenie momentalnie staje się odprężającym, domowym spa.

W klasycznych aranżacjach projektanci wykorzystują ponadczasowe wanny na lwich łapach oraz proste wanny o tradycyjnej bryle. Sklep wannypremium.pl posiada w ofercie ogromną liczbę zróżnicowanych modeli pozwalających na idealne dopasowanie wanny do aranżowanego wnętrza.

Na szczególną uwagę zasługuje trend zdobywający coraz większą popularność wśród czołowych projektantów wnętrz. Polega on na łączeniu klasycznych elementów z nowoczesnymi rozwiązaniami. Tradycyjna, piękna bryła wanny świetnie sprawdzi się także w nowoczesnym wnętrzu. Ciekawym rozwiązaniem jest również modyfikowanie przez producentów klasycznych wzorów wanien (poprzez przeprojektowanie bryły lub wprowadzenie interesującego koloru).

Klasyczne wnętrze to elegancja, styl, klasa oraz komfort.

Każda wanna (bez względu na to czy przeznaczona jest do zabudowy czy jest wolnostojąca) także powinna spełniać te kryteria. Wanny SEGEA, Besco i wanny innych marek dostępnych w sklepie wannypremium.pl są solidne, trwałe i przede wszystkim bardzo wygodne. Posiadają szereg udogodnień zwiększających komfort kąpieli. Podwójne, wzmocnione dno, optymalnie wyprofilowane ścianki stanowiące wygodne podparcie dla pleców, oryginalne powłoki ułatwiające utrzymanie wanny w czystości to tylko niektóre z zalet produktów.

Wanna wolnostojąca SEGEA SGA-456 160cm

Bez względu na to, jaki styl reprezentuje aranżowana łazienka, dobra jakościowo wanna jest ponadczasową i funkcjonalną ozdobą pomieszczenia. Produkty dostępne w ofercie sklepu wannypremium.pl będą niezmiennie piękne przez długie lata.

Jak dobrze zaprojektować łazienkę?

Funkcjonalna, dobrze zaprojektowana i piękna łazienka jest prawdziwym luksusem. Prezentujemy Wam wskazówki ułatwiające zaprojektowanie własnej, idealnej łazienki.

Przed przystąpieniem do projektowania zastanówcie się jaki jest styl Waszego życia i jakie są Wasze preferencje odnośnie elementów wyposażenia łazienki. Wszystko, to ma kluczowe znaczenie dla zaprojektowania aranżacji dopasowanej do osobistych preferencji. Stwórz podstawową listę życzeń z rzeczami, które chcesz, aby zalazły się w łazience. Na każdym etapie projektowania pamiętaj o planowaniu – ułatwi Ci to wybór najlepszych rozwiązań.

 1. Poznaj swój ulubiony styl. Sprawdź w czasopismach, w Internecie lub w innych miejscach co Ci się podoba.  Zastanów się jakie wolisz aranżacje: nowoczesne czy tradycyjne?
 2. Pomyśl o wielkości łazienki i układzie pomieszczenia. Staraj się w najlepszy sposób wykorzystać dostępną przestrzeń.
 3. Zgłoś się do projektanta lub architekta, który zaprojektuje wnętrze dopasowane do Twoich potrzeb.
 4. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na projektanta lub architekta skorzystaj z darmowych rozwiązań. Zainspiruj się gotowymi aranżacjami znalezionymi w Internecie lub gazetach.
 5. Zainstaluj program umożliwiający projektowanie łazienki w komputerze – w ten sposób będzie Ci łatwiej rozmieścić elementy wyposażenia łazienki, wybrać styl i dobrać kolory.
 6. Nie bój się odważnych rozwiązań – otwórz się na nowe pomysły. Projektując aranżację dobieraj różne kolory i materiały – dzięki metodzie prób i błędów wybierzesz najlepsze rozwiązania.
 7. Szukaj interesujących, ciekawych materiałów, które wykorzystasz na podłodze, ścianach, szafkach i blatach. Bądź kreatywny -pomyśl o drewnie egzotycznym, kamieniach, marmurowych blatach, skórze i nietypowych wykończeniach.
 8. Pamiętaj, że każda łazienka musi być dobrze oświetlona. Odpowiednie światło jest niezbędne do stworzenia pięknej aranżacji. Dzięki dobrze zaplanowanym źródłom światła podkreślisz unikalny charakter aranżacji. Profesjonalne oświetlenie powinno obejmować nie tylko górne źródło światła, ale także boczne. Akcentuj oświetleniem interesujące elementy aranżacji.
 9. Staraj się przewidzieć potrzeby w zakresie przechowywania. Pomyśl o tym, gdzie chcesz przechowywać rzeczy używane w łazience. Pamiętaj, że im mniej przedmiotów będzie widocznych, tym lepiej będzie się prezentowała aranżacja. Zaplanuj szafki na podstawie swoich potrzeb.
 10. Pomyśl o tym, co sprawi, że łazienka stanie się wyjątkowa. Staraj się wprowadzić interesujący przedmiot przyciągający wzrok (może to być na przykład piękna wanna wolnostojąca, nietypowy dodatek lub ozdobny szezlong).
 11. Zastosuj rozwiązania, dzięki którym będziesz mógł się odprężyć i zrelaksować w łazience.